Hakkımızda

Bursa’nın önde gelen marka isimlerinden “USK” temelleri 1926 yılına kadar dayanan “KILIÇ” ailesinin şirketlerinden tekstil üretimi yapan ve pazarlayan şirketlerinin adıdır.

20. Yüzyılda inşa edilen ama gücünü 21. Yüzyıla da taşıyan KILIÇ ailesi kendisini mekân ve zaman kısıtlamasından soyutlayabilen ender bir örnek teşkil etmektedir. Aile şirketlerinin rekabette zorlandığı günümüzde, Başkanlığını Uğur Kılıç ve Safa Kılıç’ın yaptığı ailemiz üçüncü kuşağın da hakimiyetiyle Tekstil, Otomotiv, Turizm, İnşaat sektörlerinin arananları arasında yer almaktadır.

USK ismi sektöründe güvenin, gücün, sağlamlığın ve kalitenin tanımı olarak bilinmektedir. Son model makinaları ile yılda ortalama 10 milyon metrekare üretim yapan USK Tekstil Sanayii ve Ticaret LTD. Şti. Bursa’nın en güzide organize sanayii bölgesi olan Demirtaş ta 1996’dan itibaren yer almaktadır. Ürettiği ve ürettirdiği ürünleri, uzman ve dinamik kadrosu ile yurtiçi ve yurtdışına pazarlayan USK Pazarlama Dış Ticaret A.Ş. 2004’den günümüze güçlü adımlarla ilerlemektedir.

Yönetim Kurulu Başkanlığını Abdullah Hüseyin Kılıç’ın yaptığı USK Pazarlama’nın sektöre kalite ve değer katan markası ise “Maxidecore” dur. Markamızın isim babası ise USK Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Kılıç’tır. Maxidecore, güncel ve yüksek kalitede olan dokuma, brode ve örme grubu tekstil ürünlerini günün şartları doğrultusunda seçkin perakende mağazalarında tüketiciye ulaştırmaktadır.